Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Folkové prázdniny

21. ročník festivalu / Náměšť nad Oslavou
 

 
 

název

Folkové prázdniny - 21. ročník festivalu / Náměšť nad Oslavou

organizátor

autor

Městské kulturní středisko, Masarykovo nám.100, 675 71 Náměšť nad Oslavou

 

Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou jsou mezinárodním multižánrovým hudebním festivalem s vyhraněnou tématickou dramaturgií. Žánrově jsou zastoupeny etnická a lidová hudba, jazz, rock, folk, vážná hudba. Každý večerní hudební program má své téma, svou dramaturgii. Hlavním tématem festivalu v roce 2006 byly „Vokály, hlasy, zpívání".

Hlavní koncerty byly doplněny také vokálními dílnami.

Folkové prázdniny jsou vlastně několik festivalů v jednom: vlastní hudební festival Folkové prázdniny (každý den z podvečera do noci), velký festival hudebních, tanečních, výtvarných a textových dílen Hnízdo múz, minifestival folkových muzikantů „Open scéna“ (ve všední dny odpoledne), Dílny pro děti.

Ráz festivalu vytváří působivé romantické prostředí náměšťského renesančního zámku s parkem a samotný historický střed města.

Nejedná se o festival „masový“, návštěvníci zde příjemně tráví svůj“prázdninový“ čas na výtvarných a hudebních dílnách, na výstavách, a hlavně na koncertech na nádvoří zámku. Folkové prázdniny se konají poslední týden v červenci, v roce 2006 od 22. do 29. července a v roce 2007 od soboty 21. července do soboty 28. července.

Více informací najdete na www.folkoveprazdniny.cz .

 

 
Zodpovídá: Bc. Veronika Švarcová
Vytvořeno / změněno: 27.2.2007 / 27.2.2007
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Mapa webu

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze