Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Jiří Běhounek - hejtman Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Jiří Běhounek: Apeluji na zodpovědnost každého občana

Podruhé v tomto týdnu se sešla Bezpečnostní rada Kraje Vysočina, aby zhodnotila epidemiologickou situaci v regionu. Podle krajských hygieniků zatím není třeba přijímat další mimořádná opatření nad rámec celostátně platných, v případě Vysočiny nejde v tuto chvíli o komunitní přenos nemoci. „Nárůst počtu nemocných je ale signálem, že občané by se měli začít chovat zodpovědněji. Minimálně to znamená důsledně nosit roušku v uzavřených prostorech, omezit hromadná setkání a akce, a to i rodinného charakteru, a v případě lékařského ošetření vždy pravdivě uvést svůj aktuální zdravotní stav,“ apeluje na veřejnost hejtman Jiří Běhounek.
 

 
 

Situace v Domově pro seniory v Humpolci v Lužické ulici, kde budou až do 23. září vypomáhat příslušníci Armády ČR, se nyní stabilizovala. „Rád bych touto cestou vyjádřil Generálnímu štábu Armády ČR velké poděkování za rychlou pomoc v humpoleckém domově. Díky vojákům jsme se nedostali do kritické situace při zajištění péče o klienty domova. Navíc dobrou zprávou je, že zdravotní personál nabídly do Humpolce jako výpomoc krajské domovy pro seniory v Havlíčkově Brodě a v Mitrově," sdělil hejtman Jiří Běhounek

 

Bezpečnostní rada kraje dnes odsouhlasila nákup další 20 000 kusů odběrových setů. Před několika dny byla také rozšířena služba pro všechny, kteří jsou indikováni k odběru. Osoba, které byl proveden výtěr, byla dosud informována SMS zprávou pouze v případě negativního výsledku, ostatní čekali na telefonický kontakt od pracovního krajské hygieny. Nyní jsou rozesílány zprávy i s pozitivním výsledkem testu s příslušnými pokyny. 


Kraj Vysočina také zajistí 6 000 ks roušek a respirátorů pro studenty Vysoké školy polytechnické Jihlava, kteří chodí na praxi do krajských nemocnic, zejména do Nemocnice Jihlava.

 

Kraj Vysočina ve spolupráci s Krajskou hygienickou stanicí se sídlem v Jihlavě připravil informační leták se základními doporučeními pro občany, firmy, úřady i školy:

leták covid

  • tisk@kr-vysocina.cz 
 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 11.9.2020 / 11.9.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Jiří Běhounek - hejtman Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze