Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Jiří Běhounek - hejtman Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

O aktuálním stavu ohledně šíření koronavirové nákazy a o financích z EU pro jednotlivé členské státy v souvislosti s pandemií jednali zástupci krajů

S ministryní financí Alenou Schillerovou a hlavní hygieničkou Jarmilou Rážovou jednali představitelé českých a moravských krajů. Radě vlády pro zdravotní rizika předali hejtmani informace z krajů o stavu zásob ochranných prostředků, o kapacitách laboratoří a kapacitách pro testování. Řešili ale i návrh využití prostředků z EU, které by měly získat členské státy pro rychlé oživení ekonomik po koronavirové krizi (tzv. ReactEU nařízení).
 

 
 

„Shodli jsme se na tom, že kraje předaly směrem ke státu veškeré požadavky a připomínky, o nichž jsme mluvili v uplynulém týdnu s premiérem Andrejem Babišem a s ministry. Provedli jsme opatření, která umožňují propojit krajské informatiky s Ústavem zdravotnických informací a statistiky ČR, abychom měli veškerá potřebná data zvláště nyní, kdy se objevují nová ohniska nákazy. Máme také příslib hlavní hygieničky Jarmily Rážové, že v případě zhoršení ukazatelů takzvaného „semaforu“, který vymezuje opatření v krajích podle toho, jak se tam zvyšuje počet nakažených COVID-19, budou přímo hejtmani konkrétního kraje informováni v předstihu ze strany hygieniků, nikoliv prostřednictvím médií,“ uvedl 1. místopředseda Rady Asociace krajů ČR a hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek. Hlavní hygienička také konstatovala, že spolupráce s krajskými hygienickými stanicemi je v současnosti dobrá a dále se bude pracovat na slaďování informačních technologií.


Ministryně Alena Schillerová diskutovala se zástupci krajů o výši finančních prostředků, které by naše země mohla získat z EU v souvislosti s dopady koronavirové krize. Celková alokace v rámci projektu ReactEU činí 1 miliardu eur. Při získání peněz přitom bude zásadní připravenost v jednotlivých územích. Týká se to především financí na přístrojové vybavení nemocnic, stavby zdravotnických zařízení, integrovaného záchranného systému či kybernetické bezpečnosti ve zdravotnictví. Podklad k potřebám krajů ohledně těchto financí by měli připravit hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek a hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Další videokonferenční jednání zástupců regionů se uskuteční 11. srpna 2020. 


  • Zdroj:  Tisková zpráva AKČR
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 4.8.2020 / 4.8.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Jiří Běhounek - hejtman Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze