Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Zahraniční vztahy

Mobilní verze webu

Rakouský velvyslanec Alexander Grubmayr navštívil Telč

Rakouský velvyslanec Alexander Grubmayr navštívil Telč
Kraj Vysočina hostil další návštěvu z diplomatických kruhů, a to konkrétně velvyslance Rakouské republiky Alexandra Grubmayra, který v tomto týdnu zavítal do historického města Telč. Velvyslanec Grubmayr Vysočinu navštívil oficiálně vůbec poprvé od svého jmenování do funkce v únoru 2016. Po přijetí na radnici a diskusi se starostou města Romanem Fabešem a členy Rady Kraje Vysočina Janou Fischerovou a Janem Hylišem se společně přesunuli do Univerzitního centra Telč, které spravuje brněnská Masarykova univerzita. Zde se velvyslanec seznámil s přeshraničními projekty Kraje Vysočina v oblasti dopravy a mobility i společnými aktivitami univerzitního centra a Dunajské univerzity v Kremži zastoupené profesorem Christianem Hanusem.
 

 
 

„I přesto, že Vysočina nemá s Rakouskem přímé hranice, je vzájemná spolupráce s rakouskými partnery velmi intenzivní. Zejména v oblasti kultury se ve spolupráci s naším partnerským regionem Dolním Rakouskem podařilo zrealizovat mnoho zajímavých výstavních projektů,“ řekla náměstkyně hejtmana pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová a zároveň připomněla zatím největší společný projekt Dolnorakouskou zemskou výstavu, která se v roce 2009 vedle dolnorakouských měst Horn a Raabs konala také v Telči. Jana Fischerová také zmínila působení Kraje Vysočina v Evropském regionu Dunaj Vltava, jenž sdružuje sedm partnerských regionů z Česka, Rakouska a Německa.


Starosta města Roman Fabeš mimo jiných témat stručně shrnul aktivity regionu v oblasti podpory cyklodopravy a snahy provázat cyklostezky na obou stranách hranice. „Naším cílem je přilákat rakouské turisty dále do našeho regionu, aby jejich cesta nekončila v jihočeských Slavonicích, ale měli důvod zajet také k nám do Telče nebo až do Jihlavy,“ přiblížil starosta Fabeš.

Po krátké prohlídce města a zámku zamířil velvyslanec Grubmayr do Univerzitního centra Telč, kde se například dozvěděl o společných projektech s Dunajskou univerzitou v Kremži. Jak přiblížil ředitel centra Jaroslav Makovec, jedná se o projekt mezinárodní školy Scola Telcz a také aktivity Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity v projektu Celoživotní vzdělávání bez hranic.


radnice

UCT

 

Rakouský velvyslanec Alexander Grubmayr navštívil Telč

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 15.5.2019 / 15.5.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze