Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Mladá univerzita otevře dveře digitálního světa a nabídne pohled do budoucnosti

Od 15. dubna 2019 se mohou hlásit dětí mezi 11 a 14 lety k účasti na 11. ročníku oblíbené prázdninové Mladé univerzity, pětidenního kempu s přeshraničními aktivitami. K přihlášení je nutné využít rezervační systém. Hlavním tématem letošní Mladé univerzity Waldviertel – Vysočina připravenými pro studenty z Vysočiny a Dolního Rakouska bude Digitalizovaný svět – náš svět budoucnosti. Program nabitý zajímavými přednáškami, výlety a sportem se uskuteční v termínu od 4. do 9. srpna 2019.
 

 
 

Děvčata a chlapci poznají dolnorakouské město Raabs na Dyji, kde se ubytují v hotelu pro mládež a rodiny JUFA. V rámci dopoledních aktivit absolvují zajímavé přednášky, odpoledne je čekají nejrůznější workshopy kde na ně budou čekat zajímavé workshopy a přednášky jako například Tržnice vědy, ve které budou vědci provádět experimenty a představovat různá vědecká odvětví. Večer se můžou děti těšit na pestrý volnočasový program v podobě táboráku, sportovní olympiády nebo třeba diskotéky. To vše pod dohledem dvojjazyčného týmu vedoucích, kteří budou dětem po celou dobu kempu 24 hodin denně k dispozici. Součástí Mladé univerzity bude opět i jednodenní návštěva Kraje Vysočina. Všichni účastníci letošního ročníku zavítají do krajské Jihlavy nebo do Telče. Tématem přednášek na Vysočině budou nepravdy v médiích, připraveno je povídání horolezce Radka Jaroše a zajímavé a atraktivní pokusy, které se zaměří na digitální obraz a jeho vznik. Pracovní skupiny budou opět situovány do jihlavské ZOO, do Centra dokumentárního filmu Jihlava, připravena bude hackerská dílna s nabídkou rychlokurzu on-line grafiky, v telčském centru Excelence je v plánu práce s termokamerou a digitálním 3D mikroskopem, v nabídce aktivit je tvorba pocitové mapy města Telč zapsaného v UNESCO.

 

Program nabitý zážitky a novými zkušenostmi opět v Raabsu uzavře slavnostní Závěrečná promoce za účasti rodičů, sourozenců, prarodičů i přátel absolventů. Univerzitní atmosféru každý rok o prázdninách zažije přibližně 140 dětí, polovina z nich je z Vysočiny.

 

Na letošní ročník Mladé univerzity se mohou zájemci přihlásit od pondělí 15. dubna 2019, více informací a přihlašovací formulář jsou k dispozici na www.jungeuni-waldviertel.at, přihláška pak přímo pod odkazem: http://www.jungeuni-waldviertel.at/index.php?channel=197&language=4, přímý kontakt zajišťuje Hana Happl (v češtině). Dle instrukcí je třeba přihlášku vyplnit a podepsanou naskenovat a odeslat mailem na adresu: prihlaska@jungeuni-waldviertel.at. Zároveň organizátoři prosí rodiče, aby nezapomínali zaslat také podepsané prohlášení o ochraně  osobních dat.

 

FÓRUM MLADÉ UNIVERZITY:

Vloni tým organizátorů poprvé nabídl absolventům a absolventkám Mladé univerzity možnost zúčastnit se nové akce s názvem Forum Mladé univerzity. Protože se Forum setkalo s pozitivním ohlasem, je účast na něm nabídnuta i letos.

V termínu 3. a 4. srpna 2019 se uskuteční druhé Fórum Mladé univerzity. Letos na aktuální téma: “30 let od pádu Železné opony”.

Průběh: 3. srpna 2019 dopoledne se uskuteční dvě přednášky, na které budou odpoledne navazovat diskusní skupiny a nebo rozšiřující workshopy. V sobotu večer budou mít účastníci a účastnice možnost seznámit se s nabídkou univerzit a vysokých škol a diskutovat o možnostech studia. V neděli 4. Srpna 2019 odpoledne se v 17 hodin bude konat závěrečná akce, kde absolventi a absolventky představí rodičům a sourozencům výsledky své práce na Fóru Mladé univerzity.  

UBYTOVÁNÍ: JUFA Waldviertel – Raabs www.jufa.eu/jufa-waldviertel

PŘIHLÁŠKA: od 15. dubna na http://www.jungeuni-waldviertel.at

 

mu

  • Více informací Hana Dočekalová, odbor sekretariátu hejtmana,
    Krajský úřad Kraje Vysočina, 
    e-mail: docekalova.h@kr-vysocina.cz

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 15.4.2019 / 15.4.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze