Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Ozvěny MFDF Ji.hlava znějí už posedmé Belgií

Ozvěny MFDF Ji.hlava znějí už po sedmé Belgií
To nejlepší z loňského ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava včetně několika vítězných snímků je od 6. do 12. února k vidění v Belgii. Organizátoři letos vsadili na osvědčená kina v centru Bruselu Cinema Aventure a Cinema RITCS a vůbec poprvé se promítá také mimo hlavní metropoli v Gentu. Zahajovacím filmem Ozvěn, které jako už tradičně odstartovaly na půdě Evropského parlamentu pod záštitou europoslance Pavla Poce, byl snímek režiséra Jakuba Červenky Hovory s TGM.
 

 
 

Slavnostního zahájení v Evropském parlamentu a následné diskuse s režisérem Červenkou se letos zúčastnilo více než 140 diváků. Nechyběla mezi nimi ani náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová a rovněž velvyslanec České republiky v Belgickém království Pavel Klucký. „Belgické Ozvěny získávají rok od roku více příznivců, což potvrzují stále zaplněnější promítací sály i zvyšující se počet zapojených kin. Přímo na místě vznikla myšlenka zkusit ve spolupráci s velvyslanectvím rozšířit ozvěny jihlavského festivalu také do německy mluvících zemí,“ řekla na zahajovacím večeru náměstkyně Jana Fischerová.  


Film Hovory s TGM, pod jehož scénářem je podepsán Pavel Kosatík, získal na loňském 22. Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě zvláštní uznání v soutěžní sekci Opus Bonum. Snímek zasazený do roku 1928 zachycuje smyšlený rozhovor mezi prezidentem Tomášem Garrigue Masarykem a spisovatelem Karlem Čapkem. „Je to film o dvou mimořádných mužích, je o tom, že emoce mohou být někdy silnější než myšlenka, i u tak výjimečných lidí,“ řekl o svém filmu režisér Jakub Červenka.


Více k programu 7. Ozvěn MFDF Ji.hlava v Belgii naleznete zde.


Letošní Ozvěny Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava v Belgii se uskutečnily ve spolupráci Kraje Vysočina, města Jihlavy, MFDF Jihlava, Českého centra v Bruselu, europoslance Pavla Poce, Velvyslanectví ČR v Bruselu a bruselských kin RITCS, Aventure a KASKcinema v Gentu.


ozvěny

ozvěny

ozvěny

ozvěny

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 8.2.2019 / 8.2.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze