Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Soutěž Vesnice roku 2018 odstartovala. Hledá se další vítěz!

Titul Vesnice roku Kraje Vysočina zdobí Heřmanov
Po roce je tu opět soutěž Vesnice roku. Vysočina už loni nastavila laťku vysoko, protože obec Heřmanov získala nejen krajský, ale i národní titul VESNICE ROKU. Líbí se vám ve vaší obci a myslíte si, že se máte čím pochlubit? Je i vaše obec venkovského charakteru a má do 7 500 obyvatel? „Neváhejte a požádejte paní starostku nebo pana starostu o přihlášení vaší obce do letošního ročníku soutěže Vesnice roku. Už v krajském kole mají obce mimořádnou příležitost ukázat, co dokázaly a zabojovat o finanční odměnu Kraje Vysočina,“ říká náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Pavel Pacal.
 

 
 

Obce oceněné v této soutěži mohou získat dále také finanční odměnu ve výši od 400 tisíc korun od hlavních vyhlašovatelů. Celostátní vítěz a nositel titulu „Vesnice roku 2018“ získá odměnu dva miliony korun a zapůjčení vozu ŠKODA OCTAVIA COMBI G-TEC na dva roky zdarma. Vítěz krajského kola na Vysočině navíc získává od Kraje Vysočina titul „Vesnice Vysočiny roku 2018“, který sebou nese i finanční benefit v podobě stotisícového daru. „I pro ostatní obce oceněné v rámci krajského kola soutěže kraj pamatuje s finanční odměnou, u obcí oceněných stuhou je to dar ve výši padesát tisíc, u obcí oceněných diplomem pak 25 tisíc“ upřesnil Pavel Pacal.

 

Pod jeho záštitou se už v 6. dubna 2018 uskutečnil Seminář „Vesnice roku očima loňského vítěze“, v rámci kterého přivítala na své půdě zájemce o soutěž obec Heřmanov, celostátní vítěz loňského ročníku. Tuto akci spolupořádalo Sdružení místních samospráv. Obec, která se chce soutěže zúčastnit, musí podat řádně vyplněnou elektronickou přihlášku včetně povinných příloh a uhradit povinný registrační poplatek (2 Kč za každého občana přihlašované obce). Vytištěnou elektronickou přihlášku do soutěže včetně příslušné dokumentace a doklad o úhradě registračního poplatku zašlou obce do 30. dubna 2018 na Ministerstvo pro místní rozvoj ČR. Podmínky účasti v soutěži i přihláška jsou k dispozici na samostatných webových stránkách této soutěže: http://www.vesniceroku.cz/ .  • Iveta Fryšová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 13.4.2018 / 13.4.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze