Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina vyšle do zahraničí další studenty

Kraj Vysočina vyšle do zahraničí další studenty
Úspěšní absolventi studia na zahraniční střední škole, Viktorie Váňová a Jan Žáček, se vracejí zpět do Česka. Jan Žáček jako první student z Kraje Vysočina studoval na gymnáziu ve Finsku ve městě Tampere, Viktorie Váňová si přivezla cenné zkušenosti z lycea ve městě Joinville ve Francii. „Pobyt v zahraničí pro mě byl velkou zkušeností, kterou určitě zužitkuji ve svém budoucím studijním a následně i profesním životě. Nejenže jsem se zdokonalila ve francouzštině, ale také jsem měla možnost poznat francouzskou kulturu a naučila jsem se poradit si daleko od domova v nejrůznějších situacích,“ sdělila své zážitky Viktorie Váňová, která by ráda v budoucnu zamířila na nějakou z evropských vysokých škol, pravděpodobně do Skandinávie.
 

 
 

Na studijní pobyty úspěšných absolventů navážou další čtyři studenti z Kraje Vysočina, kteří odjedou v příštím školním roce studovat do Francie. Kraj Vysočina vysílá do partnerského regionu Grand Est tři studenty v rámci programu Rok v Champagne-Ardenne, jedna studentka odjíždí ve spolupráci s Francouzským institutem v Praze studovat do Auvergne. „Jsme velmi rádi, že máme v Kraji Vysočina dost motivovaných a odhodlaných studentů, kteří mají rádi francouzský jazyk a chtějí si jej zdokonalovat studiem ve Francii. Je to velká podpora i našich mezinárodních vztahů s partnerským regionem Grand Est,“ uvedla Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu.


Náklady na pobyt studenta na zahraniční střední škole hradí sama rodina. „Proto se Kraj Vysočina snaží rodinným rozpočtů ulehčit a umožňuje zájemcům požádat si dle pravidel Rady Kraje Vysočina o stipendium, které finančně pokryje zhruba třetinu nákladů spojených se studijním pobytem. Stipendium je poskytováno nejen pro Francii, ale i pro další partnerské regiony Kraje Vysočina, jako Dolní Rakousko, Finsko, Slovensko, Ukrajinu, Bělorusko nebo Čínu,“ doplnila radní Jana Fialová.


Do konce května 2017 byly podány dvě žádosti o stipendium a rada kraje je dnes schválila. Pravidla pro poskytování dotací fungují od roku 2013 a za tu dobu Kraj Vysočina podpořil studenty mířící do zahraničí celkovou částkou 150 000 korun.  • Jana Čermáková, odbor školství, mládeže a sportu
  • Jan Skála, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 27.6.2017 / 27.6.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze