Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno

Mobilní verze webu

Radní Krčál navštívil poskytovatele sociálních služeb na Žďársku

Ilustrační foto
Poskytovatelé sociálních služeb projdou v letošním roce poslední zkouškou. V jejich provozu totiž doznívají změny, které tuto oblast v posledním období provázely. Aktuálně jde o vyrovnávací platby, které mají docílit optimální cenu jednotlivých služeb. Zda-li vše funguje tak, jak má a nakolik jsou změny prospěšné, zjišťoval přímo v terénu radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál. Jeho cesta vedla na Žďársko. „Je třeba diskutovat a znát odpovědi týkající se zejména otázky přechodu financování a vyrovnávacích plateb u sociálních služeb. V návaznosti na to byly schváleny nové dokumenty a řada věcí se změnila. Sociální služby by měly získat také více prostředků od obcí a měst,“ říká krajský radní Petr Krčál.
 

 
 

Jsou to právě kraje, které od Ministerstva práce a sociálních věcí převzaly financování sociálních služeb. S tím je spojen i větší obnos finančních prostředků, které kraje poskytovatelům rozdělují. V letošním roce bude Kraj Vysočina rozdělovat více jak 440 milionů korun. Z vlastního rozpočtu přispěje částkou 120 milionů. „Víme, kde peníze pomáhají a kde je například třeba přidat. Mám obrovský zájem, aby systém byl nastavený správně. Jde nejen o poskytovatele, ale také uživatele služeb,“ poznamenává radní Krčál.


V průběhu své cesty se sešel a potřebné otázky řešil s představiteli města Žďár nad Sázavou, diskutoval i se zástupci neziskových organizací poskytující sociální služby. Prohlédl si Nízkoprahový klub Ponorka a Azylový dům pro matky s dětmi Ječmínek. Zavítal také do Family a Senior Pointu, který byl v minulém roce otevřen v prostorách žďárské Polikliniky. Na jeho provoz kraj přispívá.


 

Radní Krčál navštívil poskytovatele sociálních služeb na Žďársku

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.1.2016 / 22.1.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze