Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Infekční pavilon Nemocnice Jihlava čeká demolice

Rada Kraje Vysočina na dnešním zasedání projednala podklady k výběrovému řízení na demolici bývalého infekčního pavilonu v areálu Nemocnice Jihlava. Zchátralá budova, která už několik let nemá využití, by k zemi měla jít na přelomu dubna a května. „Objekt je v havarijním stavu a je pro potřeby nemocnice nevhodný a nevyužitelný. Případná rekonstrukce by vyžadovala vysoké náklady, proto jsme se souhlasili s variantou demolice,“ vysvětlil na dnešní tiskové konferenci náměstek hejtmana Kraje Vysočina Vladimír Novotný.
 

 
 

Demolice čtyřpodlažní budovy infekčního pavilonu vyjde Kraj Vysočina asi na 19 milionů korun. Na místě pavilonu vznikne rozvojová plocha nemocnice. „Zatím nemáme s pozemkem žádné konkrétní plány, rozhodně ho nebudeme prodávat. Do budoucna může sloužit pro případné potřeby nemocnice nebo pro rozšíření parkovacích ploch,“ řekl Novotný.

 

Budova se začala stavět v roce 1961 jako jeden z prvních nemocničních pavilonů, infekční oddělení v ní sídlilo od roku 1967. V roce 2012 se přestěhovalo do Pavilonu urgentní a intenzivní péče vybudovaného za pomoci dotací ROP Jihovýchod. V současnosti je objekt zcela prázdný a nevyužitý.


  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 1.4.2015 / 1.4.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2015 > Duben

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze