Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Petr Píša

Petr Píša
Oceněn v roce 2013
 

 
 

Petr Píša je zářným příkladem renesanční osobnosti, vynikající šíří kulturního angažmá. Vedle bohatých kulturních aktivit na Vysočině se prosadil i na jeviště Národního divadla a na evropskou divadelní šňůru s Divadlem bratří Formanů.

Umělecký kovář, muzikant, herec, zpěvák, kapelník, dramaturg, trumpetista, performer, a hlavně organizátor Petr Píša se původně vyučil mechanikem, seřizovačem textilních strojů. Žije v Třešti, kde založil velký dechový orchestr Tutti, který dnes působí pod hlavičkou ZUŠ Jihlava, a je jeho dirigentem. Působí jako frontman, kapelník a zpěvák swingového orchestru Zatrestband, se kterým koncertuje po celé republice a opakovaně je zván k vystoupením například při oficiálních akcích filmového festivalu v Karlových Varech. Jako host vystupoval také ve smíšeném sboru Campanula v Jihlavě.

Je producentem celoročního nadregionálního kulturního projektu Tančírna Třešť, kde se v celovečerních programech několikrát do roka potkávají vždy na dvou pódiích orchestry hrající swing, blues či salsu. Tančírna za dobu své existence přilákala řadu významných hostů, mezi nimi například Karla Gotta, Ondřeje Havelku, Felixe Slováčka, Jiřího Suchého nebo Ilonu Czákovou. Od roku 1998 Petr Píša organizuje multižánrový festival Cihelna Třešť, kde vystupují profesionální i amatérské hudební a divadelní soubory. Léta intenzivně spolupracuje s bratry Formanovými, se kterými vyrazil i na jejich divadelní turné po Evropě, a je představitelem jedné z rolí v Dobře placené procházce v Národním divadle.

Petr Píša je hrdým patriotem, své město a svůj kraj reprezentuje po všech koutech České republiky i při vystoupeních v zahraničí. Spolupracuje s Krajem Vysočina na významných akcích, kde se podílí na organizaci kulturní části programu, například při návštěvě prezidenta republiky, při setkání generálních ředitelů pro lesy v rámci předsednictví EU, při slavnostním ukončení Dolnorakouské zemské výstavy 2009, při předávání nejvyšších ocenění kraje a dalších příležitostech.

 
Zodpovídá: admin
Vytvořeno / změněno: 21.1.2014 / 21.1.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze