Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Gymnázium v Havlíčkově Brodě změnilo podobu

Gymnázium v Havlíčkově Brodě změnilo podobu
Na konci listopadu byla dokončena rozsáhlá rekonstrukce nové budovy havlíčkobrodského gymnázia. Kromě nového pláště doznaly změn i hlavní vchod a vestibul školy nebo také sociální zařízení. Z celkového rozpočtu 7,9 milionu korun bez DPH zaplatí Kraj Vysočina jako zřizovatel gymnázia necelých 4,3 milionu korun, zbývající částku pokryje dotace z evropského Fondu soudržnosti.
 

 
 

Už v září letošního roku byla gymnáziu předána kompletně zrekonstruovaná sociální zařízení. Náročnost akce si vyžádala její rozdělení do dvou etap a stavebníci pracovali od roku 2012 vždy v průběhu letních prázdnin. Studenti a zaměstnanci gymnázia mají nyní k dispozici nové toalety a sprchy, v celé budově byly renovovány vodovodní a odpadní trubky.

 

Podstatnou změnou prošel i exteriér školy - budova stavěná v 80. a 90. letech 20. století má nyní nové opláštění zahrnující kompletní zateplení, barevnou fasádu, plastová okna, vnější dveře a střechu na nové tělocvičně. Modernizace se dotkla také hlavního vstupu do školy a vestibulu gymnázia. Rekonstrukce v budoucnu přinese úspory energie a výrazné snížení finanční náročnosti provozu.

 

Akce „Úspora energií v zařízeních zřizovaných Krajem Vysočina II.c“ – realizace úspor u objektu Gymnázia v Havlíčkově Brodě

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 17.12.2013 / 17.12.2013

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze