Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj zvažuje další modernizace nemocničních pavilonů

Kraj zvažuje další modernizace nemocničních pavilonů
Rekonstrukci pavilonu interny Nemocnice Jihlava a výstavbu nového pavilonu chirurgických oborů Nemocnice Třebíč posunulo dnes vedení Kraje Vysočina do fáze zahájení investorské přípravy. V obou případech jde o objekty nutné k zajištění základních zdravotních služeb krajských nemocnic. „S ohledem na poměrně značný rozsah stavebních prací, je potřebné v dostatečném předstihu vyjasnit rozsah stavební úpravy, definovat funkce budov, navrhnout a řešit projektovou přípravu. V tuto chvíli chceme znát předpokládané finanční náklady, časový plán a vazby na zajištění provozu dotčených oddělení nemocnic,“ uvedl ke zvažovaným záměrům Libor Joukl, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast majetku s tím, že o skutečné realizaci těchto akcí může být na základě zjištěných skutečností rozhodnuto až následně.
 

 
 

Nemocnice Jihlava – rekonstrukce pavilonu interny

Kraj zahajuje investorskou přípravu sedmipodlažní budovy z roku 1983. Vnější plášť budovy vč. zateplení a výměny oken byly v roce 2011 řešeny v rámci programu Úspory energií na budovách Kraje Vysočina, kraj také nechal rekonstruovat výtahy. Vše v celkové hodnotě přesahující 55 miliónů korun. Nyní je třeba zvážit rozsah stavebních a technických úprav vnitřních částí budov při respektování nastaveného funkčního využití budovy v rámci koncepce Nemocnice Jihlava. Nedílnou součástí stavebního záměru bude návrh na zajištění zdroje financování investiční výstavby, eventuálně i financování vnitřního vybavení a lékařských přístrojů a velice přísné posouzení provozních nákladů. Toto by mělo být vedení Kraje Vysočina předloženo v druhé polovině roku 2013. Poté bude rozhodnuto, co s projektem dále.

 

Nemocnice Třebíč – pavilon chirurgických oborů

Pětipatrová panelová budova pavilonu chirurgických oborů Nemocnice Třebíč z roku 1985 už prakticky dosloužila svému účelu a vedení Kraje Vysočina aktuálně řeší situaci její obnovy. Projekt resp. zpracovaná koncepce  dostavby třebíčského areálu vznikla už v roce 2011, nyní bude upraven podle reálných a aktuálních potřeb. Výstavba nového pavilonu CH v místě stávajících historických budov A a A1, které tedy pravděpodobně čeká demolice. V této souvislosti jsou investiční přípravy složitější o vazby demolic s ohledem na zajištění provozu dotčených oddělení nemocnice, dále je třeba stanovit ve spolupráci s vedením nemocnice kapacitu budovy, skladbu oddělení, koncepci urgentního příjmu, dopravní a technické vazby a souvislosti. Toto by mělo být vedení Kraje Vysočina předloženo v druhé polovině roku 2013 až na základě předložených zjištění bude vedení kraje rozhodovat, co a v jakém rozsahu bude následovat.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 26.2.2013 / 26.2.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze