Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Tomáš Starýchfojtů

Oceněn v roce 2011
 

 
 

Tomáš Starýchfojtů je významnou osobností světového závodního rybolovu.

Od svých 24 let je v reprezentaci ČR. Od roku 1997 do roku 2008 byl účastníkem všech mistrovství světa v závodním rybolovu muškařením. Je nejúspěšnějším soutěžícím v historii československého a českého závodního rybolovu a druhým nejúspěšnějším ve světovém měřítku (lepší než Tomáš je pouze legenda rybaření Pascal Cognard z Francie).

Tomáš Starýchfojtů získal celkem 11 medailí z Mistrovství světa.

Tento čtyřnásobný mistr světa „v muškaření“ se také zúčastňoval řady prestižních mezinárodních závodů, kde dosáhl významných úspěchů (vítězství na jezeře v Dreux ve Francii, vítězství v Anglickém poháru na nádrži Bewl u Londýna, vítězství na řece Grays River v USA apod.)

Tomáš Starýchfojtů ukončil svoji reprezentační kariéru po velmi úspěšném MS na Novém Zélandu ve svých 38 letech a stal se trenérem reprezentace České republiky. Pod jeho vedením získalo reprezentační družstvo ČR hned v následujícím roce 2009 v Irsku titul Mistra světa. Tento úspěch jako trenér s družstvem ČR zopakoval na MS v roce 2010 v Polsku. Řadu let se věnuje také výchově mladé rybářské generace. Jeho syn Lukáš navazuje na úspěchy svého otce a je ve svých 15 letech platným členem juniorské reprezentace ČR, v jejímž dresu se stal již 2 x juniorským mistrem světa.

 
Zodpovídá: admin
Vytvořeno / změněno: 29.12.2011 / 29.12.2011

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze