Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Zimní olympiáda dětí a mládeže: Třetí olympijský den o sobě dali vědět rychlobruslaři

logo olympiáda 2010
Třetí soutěžní den na hrách IV. zimní olympiády dětí a mládeže ČR se nesl pro Vysočinu ve znamení především stříbrných medailí. Během středy získala Vysočina pět stříbrných a dvě bronzové medaile.
 

 
 

O dvě medaile se postarali starší žákyně v bílé stopě Kateřina Ostrejšová a Vendula Ostrejšová. Na trati 2,4 km volnou technikou vybojovala Vendula Ostrejšová 3. místo a Kateřina Ostrejšová 2. místo.

 

Vrcholnou formu potvrdil na skokanském můstku K70 v Harrachově Viktor Polášek. První skok nebyl ideální a stačil na 4. místo, ve druhém kole však dolétnul ze všech skokanů nejdále (68 metrů) a zajistil si tím postup na konečnou stříbrnou pozici.

 

V dobrém světle se nechali vidět naši rychlobruslaři rekrutovaní především z hokejové základny. Ve sprintu na 100m vybojoval mezi mladšími žáky 6. místo Lukáš Anděl a mezi staršími žáky 5. místo Metoděj Renza a 3. místo Petr Trávník. Metoděj Renza přidal k pátému místu ještě stříbrnou medaili na dráze 500 metrů.

 

Biatlonisté měli na středu připravené závody volným stylem s hromadným startem. Kristýna Černá získala cenné body do krajského bodování za 6. místo a o stříbrnou medaili se postarala Karolína Otavová. Rovněž mezi žáky se podařilo vybojovat stříbrnou medaili. Postaral se o ní Matouš Slonek, který mohl bojovat o zlato, nebýt zaváhání při první střelbě.

 

Vysočina se díky výsledkům posunuje vzhůru v hodnocení krajů a již nyní se dá očekávat, že se bude jednat o nejúspěšnější výpravu v historii her dětské olympiády

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 

Zimní olympiáda dětí a mládeže: Třetí olympijský den o sobě dali vědět rychlobruslaři

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 5.2.2010 / 5.2.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze